Wiadomości

Niemcy transportują migrantów do Włoch

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niemiecki statek Alan Kurdi otrzymał pozwolenie od włoskiego rządu na zacumowanie w jednym z sycylijskich portów. Na pokładzie znajduje się 32 uchodźców z Libii.

Wśród pasażerów statku, nie licząc załogi, jest 17 mężczyzn, 10 dzieci oraz 5 kobiet. Rzecznik niemieckiej organizacji pozarządowej Sea-Eye, Gorden Isler poinformował, że migranci zejdą w niedzielę na ląd we włoskiej miejscowości Pozzallo.

Isler dodał, że w tym przypadku organizacja w rekordowo szybkim tempie otrzymała pozwolenie na wpłynięcie do jednego z włoskich portów. To zasadniczy zwrot w polityce Włoch po odejściu ze stanowiska szefa MSW Matteo Salviniego.

Salvini twardo stał na stanowisku, że Włochy nie powinny uczestniczyć w procederze szmuglowania uchodźców i regularnie odmawiał statkom wpłynięcia do portów. Wyjątki stanowiły sytuacje, gdy inny z krajów UE zadeklarował, że przyjmie migrantów na swoje terytorium.

32 uchodźców z Libii trafiło na statek o nazwie Alan Kurdi w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Jak poinformowały władze organizacji, o godzinie 22:31 dostali informację, że po Morzu Śródziemnym, około 20 kilometrów od wybrzeży Libii dryfuje drewniana łódź. Znajdowały się na niej wspomniane 32 osoby.

/nczas.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!