Wiadomości

Niemcy: Rabin zaatakowany przez “mężczyznę o arabskim wyglądzie”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Byłem wyraźnie rozpoznawalny jako Żyd, gdy nagle mężczyzna o arabskim wyglądzie znieważył mnie i zaatakował – powiedział rabin.

Portal internetowy dziennika “Bild” poinformował o ataku na Ariela Kirzona, rabina gminy żydowskiej w Poczdamie. Kirzon szedł w poniedziałek z synem do doktora. Nosił cicit (część ubrania żydowskiego) i rozmawiał przez telefon w języku hebrajskim.

– Wysiedliśmy z U6 (linia berlińskiego metra – MN) na Westphalweg, byliśmy trochę spóźnieni, musieliśmy się spieszyć. Ale wcześniej musiałem wykonać pilny telefon do ambasady Izraela. Mówiłem po hebrajsku, nosiłem cicit – relacjonował rabin. Wtedy został zaatakowany przez napastnika o arabskim wyglądzie. Agresor krzyknął “Żyd” i chwycił Kirzona.

– Byłem więc wyraźnie rozpoznawalny jako Żyd, gdy nagle mężczyzna o arabskim wyglądzie znieważył mnie i zaatakował. Krzyknął “Żyd”, podniósł ręce, chwycił mnie. W każdej chwili wydawało mi się, że zamierza uderzyć – kontynuował rabin.

Nie uderzył jednak. Rabin twierdzi, że “atak powinien być udokumentowany. Na miejscu zdarzenia jest kilka kamer”. Zdecydował się zgłosić sprawę na policję w berlińskiej dzielnicy Wilmersdorf. Musiał czekać, bo personel był zajęty. Około godziny później zajęto się sprawą o “napaść i znieważenie”.

.Radio Maryja, Media Narodowe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!