Wiadomości

Niemcy potrzebowaliby 16.000 samolotów, żeby deportować imigrantów, których wnioski o azyl zostały odrzucone

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

We wtorek wieczorem z lotniska w Monachium odleciało wyczarterowanym samolotem 14 Afgańczyków, którzy w ten sposób zostali deportowani do swojego kraju.

Jak poinformowało niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, imigranci, których wnioski o azyl zostały odrzucone, zostali odwiezieni do Afganistanu samolotem wynajętym przez rząd federalny.

Można przy tym mówić o totalnej klapie tegoż przedsięwzięcia – samolotem tym winno odlecieć 58 osób, których wnioski o azyl zostały odrzucone. Deportowani zostali wyłącznie przestępcy oraz osoby, które ukrywały swoją tożsamość. Ponadto niektóre regiony Afganistanu wciąż są uważane za niebezpieczne. W efekcie pozostałe 44 osoby, których wnioski o azyl odrzucono, mogą pozostać w Niemczech.

Biorąc pod uwagę ogólną liczbę osób, których wnioski o azyl w Niemczech zostały odrzucone, a takich osób jest aktualnie 226.000, oraz to, że zaledwie 14 osób ulokowano w jednym samolocie, niemiecki rząd musiałby zorganizować przeszło 16,000 przelotów, aby ich wszystkich deportować. Jak bardzo byłaby to kosztowna operacja, niech świadczy fakt, że wyczarterowanie samolotów kosztuje około 100.000 euro za lot.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!