Wiadomości

Niemcy: Nowo przybyli imigranci zaczynają tworzyć własne przestępcze klanowe gangi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niemiecka Federalna Agencja Policji Kryminalnej (BKA) twierdzi, że niedawno przybyli imigranci tworzą własne klanowe gangi przestępcze i walczą o wpływy z istniejącymi wcześniej rodzinnymi gangami libańskimi.

Holger Münch, szef BKA, powiedział, że nowi imigranci byli zaangażowani w co najmniej jedną trzecią spraw dotyczących rodzinnych klanów arabskich, ale – jak powiedział – Syryjczycy i Irakijczycy nie utworzyli jeszcze formalnych sieci przestępczych – donosi Deutsche Welle.

Szef BKA powiedział w rozmowie z ARD, że władze powinny uważnie obserwować wydarzenia i nie powtarzać wcześniejszych błędów, które doprowadziły do wzrostu siły libańskich gangów w niektórych częściach kraju.

Istniejące klany arabskie, szczególnie w Berlinie, na przestrzeni ostatnich lat stały się silniejsze, a członkowie ich posuwali się nawet do zastraszania funkcjonariuszy policji, stosując różne taktyki, w tym rozpowszechnianie plotek o seksualnych spotkaniach z prostytutkami, aby w ten sposób uciszyć funkcjonariuszy.

Frank Richter, szef policji w Essen, który również rozmawiał z ARD, powiedział, że nowi przybysze, którzy wcześniej zajmowali się „czarną robotą”, pełniąc funkcje na przykład kurierów narkotykowych, teraz zaczynają mieć mocniejszą pozycję i mogą przejąć lokalny handel narkotykami.

Richter podkreślił również, że niektórzy z nowo przybyłych migrantów mogą mieć „doświadczenie bojowe” nabyte w trakcie konfliktów zbrojnych na Bliskim Wschodzie.

/breibert.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!