Wiadomości

Niemcy nie chcą płacić za zbrodnie wojenne

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sprawa reparacji została zakończona – stwierdził z typową niemiecką butą rzecznik niemieckiego MSZ. Tymczasem większość Polaków uważa, że Polska powinna domagać się od Niemiec wypłaty reparacji wojennych.

W czwartek na Zamku Królewskim w Warszawie został zaprezentowany raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej. Jak wskazał prezes PiS Jarosław Kaczyński z wyliczeń wynika, że reparacje wojenne powinny sięgać ponad 6 bilionów złotych.

Publikujemy pełną treść raportu Mularczyka

– Stanowisko niemieckiego rządu nie uległo zmianie, sprawa reparacji została zamknięta – powiedział butnie rzecznik niemieckiego MSZ, dodając, że Polska rzekomo już dawno “zrzekła się dalszych reparacji i kilkakrotnie potwierdzała to zrzeczenie”. Rzecznik wskazał, że miało do tego zrzeczenia ponoć dojść w 1953 roku. – To podstawa obowiązującego obecnie porządku europejskiego. Niemcy ponoszą odpowiedzialność polityczną i moralną za II wojnę światową – dodał rzecznik niemieckiego MSZ.

Z badania przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie „Rzeczpospolitej” dla wynika, że 51,1 proc. pytanych uważa, że Polska powinna się domagać od Niemców finansowego zadośćuczynienia za straty wojenne.

Większość Polaków uważa, że Polska powinna domagać się od Niemiec wypłaty reparacji wojennych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!