Wiadomości

Niemcy: imigranci na zasiłkach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wśród 2,5 miliona bezrobotnych w Niemczech, 43 proc. stanowią migranci bądź ich dorosłe dzieci – poinformował dziennik „Die Welt”, powołując się na najnowsze dane Federalnego Urzędu Statystycznego. Autorzy artykułu przypominają, że jeszcze trzy lata temu odsetek migrantów wśród bezrobotnych wynosił 36 proc.

W bogatych landach odsetek bezrobotnych migrantów przekracza 55 proc. Jak wynika z danych z Federalnego Urzędu Statystycznego, migranci stanowią dominującą grupę wśród najmniej zarabiających, którym musi pomagać państwo. Wśród ponad czterech milionów osób pobierających zasiłki socjalne aż 60 proc. to osoby z migracyjnymi korzeniami.

Eksperci zwracają uwagę, że w tym samym czasie, gdy spada stopa bezrobocia w Niemczech, która obecnie wynosi 5,5 proc., rośnie liczba bezrobotnych migrantów.

Przyczynami zjawiska są nieznajomość języka niemieckiego i trudności z przyzwyczajeniem się do lokalnych obyczajów i kultury. Na około półtora miliona uchodźców, jedynie około 130 tysięcy znalazło stałą pracę.

/IAR/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!