Wiadomości

Niemcy boją się zamachów terrorytstycznych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

51 procent Niemców uważa, że władze nie chronią ich w wystarczający sposób przed terrorystami – wynika z najnowszego sondażu telewizji ZDF Politbarometer. Odsetek osób krytycznie oceniających bezpieczeństwo wzrósł w ciągu trzech miesięcy o 20 punktów procentowych.

 

44 procent Niemców ocenia działania podejmowane przez rząd za wystarczające. Trzy miesiące temu tego zdania było znacznie więcej, bo 62 procent. 51 procent Niemców uważa, że władze nie chronią ich w wystarczający sposób przed terrorystami.

 

Zdecydowana większość Niemców opowiada się za zaostrzeniem polityki wobec imigrantów wchodzących w kolizję z prawem. Propozycję aresztowania nawet na dłuższy czas osób uznanych za niebezpieczne, których nie można deportować do kraju pochodzenia, popiera 88 procent ankietowanych.

 

Pomimo zastrzeżeń co do bezpieczeństwa większość uczestników sondażu uważa, że Niemcy poradzą sobie z przybyłymi do ich kraju uchodźcami. 41 procent jest zdania, że problemy związane z migracją przekraczają możliwości Niemiec.

 

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!