Europa Islam Wiadomości

Niemcy: Anty-gwałtowe spodenki dla kobiet sprzedają się jak świeże bułeczki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sandra Seilz wpadła na pomysł urządzenia, które może chronić kobiety przed napaściami seksualnymi. Jej anty-gwałtowe spodenki znikają z niemieckich sklepów jak świeże bułeczki.

Podczas biegania Sandra została zaatakowana przez trzech pijanych mężczyzn, którzy próbowali ściągnąć z niej spodnie. Odważna interwencja pieszego zapobiegła wypadkowi. „Potem miałam ochotę stworzyć spodnie, z którymi kobiety na całym świecie mogą czuć się bezpieczniej” – powiedziała Seilz.

Spodnie high-tech zwane „bezpiecznymi spodenkami” mają zapewniać trzykrotną ochronę. Kobieta opracowała spodnie high-tech z trzema wbudowanymi mechanizmami: spodnie składają się z materiału odpornego na rozdarcie i przecięcie. Posiadają również ochraniacz w pachwinie. Nacięcia wzdłuż talii krzyżują się w pachwinie. Są one przymocowane tak, aby zapobiec spuszczeniu lub zerwaniu spodni. Zamek szyfrowy ma zapewniać dodatkowe bezpieczeństwo.

Spodnie mają alarm uruchamiany przez kogoś ciągnącego, szarpiącego czy rozdzierającego. W razie potrzeby można go również aktywować ręcznie. Bezpieczne szorty są dostępne jako spodnie do biegania lub spodenki.

„Zaczynając, wyprodukowaliśmy tylko małą serię, ale została ona wyprzedana bardzo szybko” – powiedziała. Popyt na wynalazek jest wysoki i to nie tylko w Niemczech. Produkcja ma zostać przeniesiona do Indii, aby umożliwić bardziej przystępne ceny. Koncepcja mogłaby w przyszłości zostać przełożona np. na dżinsy.

Oryginalny artykuł: https://ndie.pl/niemcy-nowe-anty-gwaltowe-spodenki-wyprzedane-swieze-buleczki/

Źródlo: ndie.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!