Europa Wiadomości

Niemcy: Afgański imigrant zdemolował kościół

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal kresy.pl 25-letni Afgańczyk zniszczył wyposażenie kościoła w Nordhausen w Turyngii, m.in. zabytkowy krzyż z postacią Jezusa. Postawiono mu zarzuty włamania i zniszczenia mienia – poinformował w poniedziałek dziennik Bild. Mężczyzna jest imigrantem. Przebywa w Niemczech od 2015 roku.

Napastnik wyniósł przed budynek prawie całe wyposażenie kościoła. Pastor Klemens Mueller był przekonany, że to robotnik wykonuje swoją pracę. Duchowny miał wyjrzeć przez okno i zobaczyć mężczyznę wynoszącego z kościoła wyposażenie świątyni – podał portal Neue Zürcher Zeitung.

„Sprawca zerwał nawet ze ściany średniowieczny krucyfiks, który upadł i pękł. Rozbił szybę gabloty, w której znajdowały się płaskorzeźby z wizerunkami Jezusa z kościoła” – Bild cytuje nadinspektora Andreasa Schwarze. Afgańczyk miał tłumaczyć swoje zachowanie zasadami religijnymi.

Napastnik wyjaśnił swoje postępowanie zasadami religijnymi. Wyraził opinię, że wiara chrześcijańska jest „błędna”. Powiedział, że z tego powodu „czuł się zmuszony do zmiany wystroju tego miejsca kultu”.

Afgańczyk przebywa w Niemczech od 2015 roku.

Postawiono mu zarzuty włamania i zniszczenia mienia.

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!