Wiadomości

Nielegalni migranci ukryli się w tirze z arbuzami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymał w Barwinku dwóch nielegalnych migrantów z Afganistanu. Mężczyźni ukryli się w transporcie arbuzów z Grecji. Za nielegalny przerzut do Europy Zachodniej zapłacili po 4 tys. euro.

Do zdarzenia doszło 21 maja, na parkingu w pobliżu polsko-słowackiej granicy państwowej (Barwinek na Podkarpaciu). Zaniepokojony kierowca polskiej ciężarówki poinformował przebywających w okolicy funkcjonariuszy KAS o podejrzanych odgłosach, dobiegających z naczepy wypełnionej greckimi arbuzami.

Po kilku minutach na miejscu zjawili się funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej i wspólnie z funkcjonariuszami KAS zatrzymali dwie osoby, ukryte w przestrzeni ładunkowej. Ustalono, że byli to dwaj pełnoletni obywatele Afganistanu (18, 41 l). Za nielegalny przerzut z Grecji zapłacili po ok. 4 tys. euro. Na parkingu próbowali wyjść z naczepy, bo myśleli, że dotarli do Niemiec.

Mężczyźni byli zdrowi. Mieli ze sobą ciepłe ubrania na zmianę, kilkaset euro, oraz jedzenie. Z dokumentów, które mieli przy sobie wynikało, że jeden z nich składał w Grecji wniosek o nadanie statusu uchodźcy.

Decyzją Sądu Rejonowego w Sanoku cudzoziemcy zostali umieszczeni na okres 3 miesięcy w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku.

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!