Wiadomości

Nielegalni imigranci z Wietnamu wykryci przez Straż Graniczną

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali trzech obywateli Wietnamu. Cudzoziemcy, ukryci w samochodzie jadącym z Litwy, przekroczyli nielegalnie litewsko-polską granicę. Kierujący pojazdem Litwin również został zatrzymany.

Wczoraj (26.06.2018 r.) funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach oraz z Wydziału Zabezpieczenia Działań skontrolowali samochód osobowy marki Volkswagen Passat na litewskich numerach rejestracyjnych. Okazało się, że oprócz kierowcy – obywatela Litwy w aucie ukrywa się 3 obywateli Wietnamu – jeden na tylnej kanapie samochodu i dwóch w bagażniku. Cudzoziemcy (w wieku od 25 do 36 lat) nie posiadali przy sobie dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce.

Za przekroczenie polsko-litewskiej granicy wbrew przepisom Wietnamczycy zostali zatrzymani, a następnie przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. 46-letniemu kierowcy za ułatwienie pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!