Wiadomości

Nielegalni imigranci otrzymują sms-y od polskiego rządu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minister spraw wewnętrznych i administracji ujawnił treść sms-a, którego otrzymują nielegalni imigranci zbliżający się do polskiej granicy.

Szef MSWiA poinformował, że Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozpoczęło wysyłanie wiadomości sms do imigrantów, którzy zbliżają się do polskiej granicy. Treść wiadomość ostrzegać przed próbą jej przekroczenia oraz przed przyjmowaniem od białoruskich żołnierzy tabletek.

“Polska granica jest chroniona. Jesteś okłamywany przez białoruskie władze. Wracaj do Mińska! Nie przyjmuj żadnych tabletek od białoruskich żołnierzy” – brzmi treść komunikatu.

“„The Polish border is sealed. BLR authorities told you lies. Go back to Minsk! Don’t take any pills from Belarusian soldiers. Takiego SMSa otrzymują migranci, którzy pojawiają się teraz przy granicy polsko-białoruskiej w zasięgu naszych BTSów” – napisał szef MSWiA Mariusz Kamiński. Wiadomość zawiera także link prowadzący do strony resortu spraw wewnętrznych i administracji, gdzie w pięciu językach zawarto informacje i ostrzeżenia dla imigrantów.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!