Wiadomości

Niektórzy Polacy rezygnują ze szczepienia się preparatem AstraZeneca

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Informacje o niepożądanych zjawiskach po zaszczepieniu preparatem AstraZeneca spowodowały, że punkty szczepień w Polsce odnotowały przypadki nie stawiania się na szczepienie. Jednak, jak podkreśla wiceminister zdrowia, w naszym kraju nie stwierdzono dotychczas żadnych powikłań.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował dziś, że w Polsce dotychczas nie stwierdzono przypadku powikłań zakrzepowo-zatorowych po szczepionce AstraZeneca. Wczoraj również firma AstraZeneca przekazała po przeanalizowaniu dużej partii danych, że nie znalazła dowodów na to, że opracowana przez nią szczepionka przeciw COVID-19 zwiększa ryzyko występowania zakrzepów krwi u osób zaszczepionych.

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk był pytany podczas konferencji prasowej o skalę rezygnacji ze szczepień AstrąZeneką w całym kraju.

– Pojawiają się informacje od punktów szczepień, że część osób nie stawia się w umówionym terminie, natomiast w tym tygodniu będziemy mieli statystyki za poprzedni tydzień – podkreślił szef Kancelarii Premiera.

– Jeszcze w tej chwili nie dysponujemy dokładnymi danymi, natomiast to nie jest masowe zjawisko – dodał.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!