Wiadomości

Niedzielski: W województwach śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim utrzymujemy dotychczasowe obostrzenia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Przywracamy edukację hybrydową w 11 województwach w klasach 1-3 od najbliższego poniedziałku. W tych samych województwach od 26 kwietnia będą mogły ponownie otworzyć się salony fryzjerskie, kosmetyczne i urody. W woj. śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim oraz opolskim dotychczasowe obostrzenia zostaną utrzymane – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

– Liczba nowych zakażeń maleje. Poprawia się sytuacja w szpitalnictwie. Widzimy również wyraźny spadek zlecanych badań przez lekarzy POZ. Ale cały czas poziom zakażeń i hospitalizacji utrzymuje się na wysokim poziomie – powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

– Analizując sytuację staramy patrzeć się na regiony, gdzie sytuacja jest zróżnicowana. We wszystkich województwach spadła liczba zakażeń o niespełna jedną trzecią – dodał Adam Niedzielski.

– W regionach gdzie poziom zakażeń utrzymuje się na wysokim poziomie będą obowiązywały dotychczasowe obostrzenia. Są to województwa: śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie – stwierdził szef resortu zdrowia.

– W pozostałych jedenastu województwach od poniedziałku przywracamy edukację hybrydową w klasach 1-3. Otwarte zostaną też http://m.in. zakłady fryzjerskie i kosmetyczne – dodał.

– W przyszłym tygodniu przedstawimy szczegółowy plan otwarcia branż gospodarki http://m.in. hotelarskiej i gastronomicznej, ponieważ zakładamy, że sytuacja w poszczególnych regionach, ale też w skali kraju, poprawi się – stwierdził.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!