Wiadomości

Niedzielski w Polsat News: “To już jest czas, by przywracać normalne leczenie”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że w piątek podpisze rozporządzenie ograniczające zakres świadczonych przez lekarzy teleporad. To już jest czas, żeby przywracać normalne leczenie, teleporada powinna być jedną z metod kontaktu z lekarzem, ale nie dominującą – podkreślił.

Niedzielski mówił w Polsat News, że dzięki szczepieniom liczba dziennych zachorowań wśród lekarzy spadła z ok. 200 przypadków dziennie w grudniu ub. roku do 10 obecnie. Powtórzył, że wśród lekarzy nie widać trzeciej fali epidemii.

– Jutro podpiszę rozporządzenie, które było przygotowywane w ostatnich dwóch tygodniach, które będzie ograniczało zakres świadczonych teleporad, dając oczywiście pacjentowi cały czas możliwość skorzystanie z tej teleporady – zapowiedział Niedzielski.

Mówił, że teleporada jest bardzo funkcjonalna, wygodna, np. w razie konieczności wydania tylko recepty.

– Ale to już jest czas, żeby przywracać normalne, standardowe leczenie, aczkolwiek uważam, że teleporada też powinna mieć stałe miejsce w arsenale środków, ale powinna być jedną z metod kontaktu lekarza, ale nie dominującą – podkreślił szef MZ.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!