Świat Wiadomości

Indie: Mężczyzna szedł po ulicy z odciętą głową córki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal polsatnews.pl Sarvesh Kumar szedł po ulicach miejscowości Pandetara w Indiach trzymając w ręku odciętą głowę swojej 17-letniej córki. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, przed zatrzymaniem mężczyzny nagrali jego przyznanie się do winy. Kumar wyjawił, że zabił córkę, bo nie akceptował jej związku z obcym mężczyzną.

W środę wieczorem zszokowani mieszkańcy Pandetary w stanie Uttar Pradesh zauważyli Kumara idącego główną ulicą z odciętą głową kobiety. Jeden ze świadków zaalarmował służby.

Na miejsce przyjechało dwóch funkcjonariuszy, którzy namierzyli mężczyznę. Zamiast jednak zatrzymać go od razu, zaczęli nagrywać całą sytuację telefonami komórkowymi. Kumar nie wahając się podał swoje imię i nazwisko. Wyjawił, że odciął córce głowę ostrym narzędziem, bo “nie akceptował jej związku z obcym mężczyzną”.

– Zrobiłem to, nie było nikogo innego. Ciało leży w jej pokoju – przekazał niewzruszony. Kumar ujawnił też, że szukał kochanka córki, miał w planach kolejne morderstwo.

Podczas interwencji mężczyzna stosował się do poleceń policjantów. W jego domu znaleziono resztę ciała 17-latki. Oprócz Kumara, funkcjonariusze zatrzymali również jego żonę, matkę zmordowanej.

Rzecznik policji z Harodi Kapil Deo Singh przekazał ponadto, że jeden z policjantów, który dokonał zatrzymania został zawieszony. – Na zdjęciu, które otrzymaliśmy, widać jak niewłaściwie obchodził się z głową kobiety – przekazał funkcjonariusz.

Według danych Krajowego Biura Kryminalnego za 2019 r., na które powołuje się stacja NDTV, stan Uttar Pradesh plasuje się na szczycie rankingu rejonów z największą liczbą przestępstw przeciwko kobietom i dzieciom.

Zabójstwa honorowe stosowane są dokonywane najczęściej przez mężczyzn, którzy pełnią funkcje głowy rodu. Motywują oni swoje działanie chęcią “zmycia hańby”, która mogła spłynąć na rodzinę przez zachowanie uznawane za niewłaściwe w danej społeczności. Najczęściej dokonywane są w przypadku, gdy kobieta nie godzi się na zaaranżowane małżeństwo, jest podejrzewana o pozamałżeńskie stosunki seksualne lub pada ofiarą gwałtu i jest uznawana za “nieczystą”.

Organizacja Human Rights Watch wskazuje jednak, że czasami motywacje kierujące zabójcami są bardziej trywialne. Kobieta może narazić się nieodpowiednim strojem, bądź nieposłuszeństwem względem rodziny.

Ostatnie dane Biura Kryminalnego wskazują, że w samym 2018 r. w Indiach dokonano 30 zabójstw honorowych. Według oficjalnych danych, na całym świecie rocznie dochodzi do ok. 5 tys. podobnych przypadków, głównie w krajach Bliskiego Wschodu i Azji Południowej.

Makabra.

Źródło: polsatnews.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!