Wiadomości

Niedzielski przedstawił plan na wypadek wzrostu liczby zakażeń

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przy powyżej 1000 przypadków zakażeń dziennie w skali kraju zaczniemy wprowadzać obostrzenia. Na początek w regionach z najniższą liczbą szczepień – zapowiedział w środę szef MZ Adam Niedzielski.

Minister przypomniał, że w środę resort zdrowia poinformował o 164 kolejnych osobach zakażonych koronawirusem. W ciągu ostatniej doby z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba, natomiast z powodu tzw. chorób współistniejących zmarły 4 osoby. – Nie jest to wynik, który budziłby nasz ogromny niepokój, chociaż budzi na pewno niepokój tendencja wzrostowa – dodał szef MZ.

Zapowiedział, że ewentualne obostrzenia covidowe będą wprowadzane, gdy liczba dziennych przypadków zakażeń w skali kraju przekroczy 1000.

– Tereny, gdzie jest niski poziom zaszczepienia, będą w pierwszej kolejności podlegały wprowadzaniu obostrzeń, bo tam jest większe ryzyko transmisji koronawirusa – dodał Niedzielski.

Zwrócił uwagę, że obecnie najsłabsza wszczepialność jest na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Podlasiu i w Warmińsko-Mazurskiem, szczególnie na wschodnich krańcach tego regionu.

Szef MZ zwrócił się przy okazji z apelem do mieszkańców, by w trosce o zdrowie swoje, innych oraz “powodzenie społeczno-gospodarcze” swych regionów, poddali się szczepieniu.

– Myślę, że warto zaapelować, żeby ci, którzy się nie szczepią, brali odpowiedzialność nie tylko za własne zdrowie, ale też za to, jak będzie wyglądał sukces czy realia społeczno-gospodarcze danego regionu – powiedział Niedzielski.

Pytany o rodzaj ewentualnych wprowadzanych obostrzeń, minister powiedział, że obejmą te same branże co w poprzednich lockdownach.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!