Wiadomości

Niedoszły morderca byłego prezydenta Siedlec został uznany za niepoczytalnego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Podejrzany o usiłowanie zabójstwa byłego prezydenta Siedlec, Wojciecha Kudelskiego, został uznany za niepoczytalnego. Sąd skieruje wniosek o umorzenie śledztwa, a Dejan S. zostanie umieszczony w zakładzie zamkniętym.

Siedlecka prokuratura okręgowa poinformowała, że w chwili popełnionego czynu Dejan S. miał całkowicie zniesioną zdolność rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem. Biegli rozpoznali u niego chorobę psychiczną, dlatego S. zostanie umieszczony w zakładzie zamkniętym.

– W ocenie biegłych zachodzi wysokie prawdopodobieństwo, że podejrzany ponownie popełni czyn o znacznej szkodliwości społecznej, co oznacza konieczność jego umieszczenia w zakładzie zamkniętym, w celu zapobieżenia ponownemu popełnieniu czynu zabronionego związanego z chorobą psychiczną – poinformowano.

Były prezydent Siedlec został zaatakowany 1 kwietnia. Dejan S. zadał mu cios nożem w okolice nadbrzusza, powodując ranę o głębokości ok. 15 centymetrów. Samorządowiec trafił do szpitala i przebył operację. Po 7 dniach opuścił szpital w stanie stabilnym.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!