Wiadomości

Niebywały popis nienawiści do Polaków zademonstrował mufti Ligi Muzułmańskiej w Radiu RMF

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Urodzony w Arabii Saudyjskiej Nedal Abu Tabaq, mufti Ligi Muzułmańskiej, który był gościem Radia RMF FM, zademonstrował niebywałą wręcz nienawiść wobec Polaków. Był to w zasadzie jeden wielki popis chamstwa.

W  sposób obrzydliwy porównał on obecną sytuację muzułmanów do Żydów w obozach koncentracyjnych podczas II wojny światowej. Mufti przyniósł do studia wycinki z obecnych gazet i porównywał je do tego, co działo się w polskiej i europejskiej prasie w 1938 roku.

„Ja mogę pokazać panu, ale słuchacze nie będą widzieć. Jeśli pan mi powie chociaż jedną różnicę między mediami z lat ’38, tutaj co pokazuje zdjęcia. Dziś to są te same hasła. Te same zdjęcia, tylko 80 lat później” – powiedział Nedal Abu Tabaq.

„Przynosi pan okładki polskich tygodników, czy teksty z polskich gazet i porównuje pan do tego, co w 1938 r. działo się w polskiej, czy europejskiej prasie. Naprawdę jest aż tak źle?” – powiedział redaktor.

„Szczerze? Ja jestem optymistą, choć ostatnio jest to trochę mniejsze u mnie, ale szczerze mówiąc, nie wykluczam, że za kilka, maximum za kilkanaście lat – mam nadzieję, że się będę modlić o to, by tak się nie stało, że będę musiał mieć numer. Żydzi mieli w obozach numery, ja będę miał akurat kod kreskowy. Jeśli pan mi powie choć jedną różnicę, którą pan widzi tutaj, w 1938 roku, a 2017 roku, to jest tragedia, żeby w Polsce ktoś do Sejmu wchodził z taką koszulą „Polska nie dla muzułmanów” to jest tragedia” – skwitował mufti.

Trzeba mieć nadzieję, że prokuratura weźmie pod lupę ten przejaw mowy nienawiści na tle etnicznym, bowiem mamy tu przykład po prostu modelowy…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!