Wiadomości

Nie żyje znana aktorka. Zasłynęła rolą w „I kto to mówi”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kirstie Alley, dwukrotna laureatka nagrody Emmy przyznawanej za osiągnięcia w twórczości telewizyjnej, nie żyje. Miała 71 lat. Jak poinformowała rodzina i jej agent, Alley zmarła w poniedziałek w Los Angeles z powodu niedawno zdiagnozowanej choroby nowotworowej.

Alley została uhonorowana nagrodą Emmy za rolę w komediowym serialu telewizji NBC „Cheers” oraz w filmie „Look Who’s Talking” („I kto to mówi”) z 1989 r. Film, w którym wystąpili również Bruce Willis i John Travolta, zdobył tak dużą popularność, że doczekał się już w 1990 r. sequelu „Look Who’s Talking Too”.

Serial sytuacyjny „Cheers” o bywalcach pewnego bostońskiego baru również cieszył się dużą popularnością. Był emitowany w latach 1987-93. Alley dołączyła do obsady w szczytowym okresie jego popularności, po odejściu poprzedniej gwiazdy Shelley Long.

Drugą nagrodę Emmy Alley zdobyła za rolę w filmie telewizyjnym „David’s Mother”. W ostatnich latach aktorka występowała głównie w programach typu reality shows, w tym w „Tańcu z gwiazdami”.

/TVP nfo/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!