Wiadomości

Nie żyje Nadja Regin, aktorka, która wystąpiła w dwóch filmach o przygodach Jamesa Bonda

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W wieku 77 lat zmarła Nadja Regin, aktorka, która wystąpiła w dwóch filmach o przygodach Jamesa Bonda – „Pozdrowienia z Rosji” i „Goldfinger”. „Nasze myśli są z jej rodziną i przyjaciółmi w tym smutnym czasie” – napisano na oficjalnym koncie producenta na Twitterze.

Nadja Regin, pełne nazwisko Nadja Poderegin, pochodziła z Jugosławii. Ukończyła Akademię Sztuki Dramatycznej w Belgradzie i Wydział Filozofii na Uniwersytecie w Belgradzie (Serbia). Debiutowała na początku lat 50. w filmie „Frosina”.

Sławę przyniosły jej występy w filmach o agencie 007. W 1963 roku zagrała w „Pozdrowieniach z Rosji”, zaś rok później w „Goldfingerze”, w obu u boku Seana Connery’ego.

Regin szybko porzuciła aktorstwo. Pracowała m.in. dla producenta horrorów, wybierając scenariusze, na podstawie których miały powstawać filmy. Była również współzałożycielką wydawnictwa Honeyglen Publishing Ltd. Niedawno opublikowała powieść „Ofiary i głupcy”.

30 marca pożegnaliśmy inną dziewczynę Bonda – Tanię Mallett, która wcieliła się w rolę Tilly Masterson w filmie „Goldfinger”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!