Wiadomości

Nie żyje młody Grek, który próbował pomóc parze Portugalczyków napadniętej przez trzech imigrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

16 sierpnia, w pobliżu wzgórza Filopappou pod Akropolem w Atenach, gang złożony z trzech imigrantów zaatakował w nocy młodą parę, donosi serwis informacyjny Iefimerida.

Imigranci próbowali oderwaać 23-letnią Portugalkę od swojego chłopaka. Zobaczył to młody Grek, który zareagował natychmiast i rzucił się na pomoc portugalskiej parze, podejmując walkę z trzema napastnikami.

Podczas walki 25-letni Grek został zrzucony z klifu, w wyniku czego doznał obrażeń, które okazały się śmiertelne. Członkowie gangu rzucili się do ucieczki i choć grecka policja przybyła natychmiast, winowajcom udało się uciec.

Karetka zabrała ofiarę do miejscowego szpitala, gdzie pomimo wysiłków lekarzy zmarł. Zgodnie z oświadczeniem portugalskiej policji, sprawcy mieli ciemną azjatycką cerę.

Wzgórze Filopappou jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów i zaliczane jest do głównych atrakcji turystycznych greckiej stolicy. Niestety, okolice Akropolu w ostatnim czasie są kontrolowane przez gangi imigrantów, które atakują głównie młode pary, próbując je okraść.

Greckie państwo zdaje się być niezdolne, aby je powstrzymać. Turyści muszą być bardzo czujni podczas spaceru po Akropolu, gdzie gangi te polują na swoje ofiary. Miliony turystów odwiedzają Ateny w sierpniu, a podobne wydarzenia stanowią cios dla lokalnej gospodarki.

/voiceofeurope.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!