Wiadomości

Nie żyje miliarder Dietrich Mateschitz, założyciel Red Bulla

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W wieku 78 lat, po krótkiej chorobie, zmarł Dietrich Mateschitz, uważany za najbogatszego Austriaka. Mateschitz był założycielem Red Bulla i właścicielem teamu Formuły 1 Red Bull Racing.

Dietrich Mateschitz urodził się 20 maja 1944 roku w Sankt Marein w Austrii. Po ukończeniu studiów z zakresu zarządzania biznesem na Uniwersytecie Wiedeńskim początkowo pracował mi.n. dla Jacobs Kaffee – podaje austriacka agencja APA.

Będąc podróży służbowej, dowiedział się o azjatyckim napoju energetycznym “Krating Daeng”, po angielsku “Red Bull”. Zdecydował się zakupić jego licencję i w połowie lat osiemdziesiątych założył firmę produkującą napój. Jego strategia marketingowa obejmowała sponsoring w sektorze sportowym.

Początkowo skupiano się na sportach ekstremalnych, ale sukcesywnie punkt ciężkości przeniósł się na sporty masowe – klub piłki nożnej Red Bull Salzburg, drużyny hokejowe i uczestnictwo w Formule 1.

Dyrektor Red Bull Racing Christian Horner, komentując wiadomość o śmierci Mateschitza, powiedział: Tak wielu z nas musi być mu wdzięcznym za możliwości, które zapewnił, wizję, którą miał, siłę charakteru i za to, że nigdy nie bał się podążać i realizować swoje marzenia. Mateschitz był współzałożycielem fundacji, która zajmuje się badaniami nad leczeniem paraplegii. To upośledzenie funkcji motorycznych lub czuciowych kończyn dolnych w wyniku urazu rdzenia kręgowego.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!