Wiadomości

Nie żyje mężczyzna, który strzelił sobie w głowę podczas protestu medyków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal rp.pl, w białym miasteczku przed Kancelarią Premiera, pacjent „próbował popełnić samobójstwo, strzelając sobie w głowę”. Stało się to podczas porannej konferencji, która została natychmiast przerwana, a medycy przystąpili do reanimacji.

Z informacji „Rzeczpospolitej” wynika, że „pacjent miał zostać przewieziony do szpitala”. “Prawdopodobnie chciał zaprotestować przeciwko katastrofalnej sytuacji w ochronie zdrowia” — czytamy.

Portal rp.pl podkreśla, że „uczestnicy protestu są w szoku”. Konferencja protestujących medyków była transmitowana na żywo na Facebooku. Na nagraniu około 11:30 minuty możemy usłyszeć strzały.

Komitet Protestacyjno-Strajkowy Ochrony Zdrowia w związku z tragedią wydał oświadczenie.

“Szanowni Państwo, dźwięk wystrzału przerwał konferencję, udzieliliśmy natychmiastowej pomocy, mężczyzna trafił do szpitala. Wszyscy wierzymy, że pacjent wyjdzie z tej tragedii i przeżyje” — podano.

“Bardzo dziękujemy obecnym w miasteczku medykom i nie medykom za natychmiastową reakcję i udzielenie profesjonalnej pomocy. Policja, która jest na miejscu i również natychmiast zareagowała, ustala co się wydarzyło” — dodano.

Komitet prosi „o powstrzymanie się od komentarzy” i zapewnia o informowaniu na bieżąco na temat sprawy.

“W związku z zaistniałą (sytuacją – red.) postanowiliśmy zrezygnować z dzisiejszego programu. Zapraszamy do Białego Miasteczka jutro” — czytamy.

“W związku z dzisiejszymi porannymi wydarzeniami w „Białym Miasteczku 2.0” informujemy, że pacjent przebywa w szpitalu w stanie ciężkim. Z szacunku dla pacjenta prosimy o nierozpowszechnianie niesprawdzonych informacji. Jesteśmy w stałym kontakcie ze szpitalem i @PolskaPolicja” — napisano na Twitterze Ministerstwa Zdrowia.

/wpolityce.pl, fot. Polsat News/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!