Wiadomości

Nie żyje gwiazda „Stawki większej niż życie”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy wspaniałą aktorkę i cudowną Kobietę – Wiesławę Mazurkiewicz, która dziś odeszła. Artystka od lat związana była z teatrami w całej Polsce, szczególnie z Teatrem Powszechnym w Warszawie gdzie współpracowała z Zygmuntem Hübnerem” – poinformował we wtorek na Facebooku Związek Artystów Scen Polskich.

Wiesława Mazurkiewicz urodziła się 25 marca 1926 roku w Łodzi. W 1952 roku ukończyła tamtejszą filmówkę, a jeszcze rok wcześniej zaliczyła sceniczny debiut.

Przez lata występowała na scenach teatrów w Warszawie: Rozmaitości, Narodowy oraz Powszechnym, Teatrze Polonia i Och-Teatrze, a także w krakowskim Teatrze im. Juliusza Słowackiego.

Jest autorką wielu kultowych ról. Zagrała w takich produkcjach jak: „Faraon”, „Stawka większa niż życie”, „Awantura o Basię”, „Potop”, „Rozmowy kontrolowane” czy „Na dobre i na złe”.

W świadomości widzów z pewnością zapadła jej rola w jednym z odcinków „Stawki większej niż życie” z 1968 roku, gdzie wcieliła się w mjr Hannę Bösel. Towarzyszyła służbowej podróży głównego bohatera Hansa Klossa, by ostatecznie okazać się brytyjską agentką

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!