Wiadomości

Nie żyje dziennikarz Janusz Weiss. Był współzałożycielem Radia ZET

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie żyje Janusz Weiss. Współtwórca Radia ZET, prowadzący audycję “Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie” i gospodarz programu “Wszystkie pytania świata” zmarł po ciężkiej chorobie – przekazał jego syn. Miał 74 lata.

Janusz Weiss zmarł w piątek 10 marca 2023 roku. “Z głębokim żalem i w wielkiej rozpaczy zawiadamiamy, że 10 marca po ciężkiej walce z okrutną chorobą odszedł od nas Kochany Mąż, Wspaniały Tatuś, Człowiek Wielkiej Dobroci. Janusz Weiss” – napisał syn dziennikarza.

Janusz Weiss urodził się 31 maja 1948 w Warszawie. Artysta kabaretowy, prezenter radiowy i telewizyjny, dziennikarz i pisarz był absolwentem warszawskiego liceum im. Gottwalda. W 1990 razem z Andrzejem Woyciechowskim współtworzył Radio ZET, rekrutując do pracy nowe pokolenie dziennikarzy m.in. Wojciecha Jagielskiego, Marzenę Chełminiak, Szymona Majewskiego oraz wielu innych.

W latach 1990–2011 prowadził audycję “Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie”. W 2010 roku otrzymał za nią nagrodę w plebiscycie MediaTory – Studenckie Nagrody Dziennikarskie w kategorii ReformaTOR, przyznawaną dziennikarzom, którzy zmieniają rzeczywistość z dobrym skutkiem. Ponadto był gospodarzem programu “Wszystkie pytania świata”.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!