Wiadomości

Nie żyje autor niezapomnianych hitów i dziennikarz Marek Gaszyński

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie żyje dziennikarz, prezenter Polskiego Radia i autor tekstów wielu znanych piosenek Marek Gaszyński. Informację przekazała w niedzielę jego żona Anna Gaszyńska.

Marek Gaszyński zmarł w wieku 83 lat w szpitalu, do którego trafił kilka dni wcześniej w ciężkim stanie. Odszedł w niedzielę w szpitalu o godz. 4:30 – przekazała Informacyjna Agencja Radiowa.

Przez lata współpracował z Polskim Radiem, a w latach 2006-2007 był prezesem warszawskiego Radia dla Ciebie. W 2005 został odznaczony brązowym, w 2013 srebrnym, a w 2020 złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. W 2015 za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju Polskiego Radia otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

Marek Gaszyński był także autorem tekstów ponad 150 piosenek – m.in. „Nie zadzieraj nosa”, „Sen o Warszawie”, „Ojciec żył tak jak chciał” czy „Gdzie się podziały tamte prywatki”. Napisane przez niego przeboje śpiewali tacy wykonawcy jak Czesław Niemen, Bogusław Mec, Halina Frąckowiak, Tadeusz Woźniak, Czerwone Gitary czy Breakout. Pisał też książki o tematyce muzycznej oraz był znawcą historii polskiej muzyki rozrywkowej.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!