Wiadomości

Nie żyje Andrzej Adamiak, wokalista i lider zespołu Rezerwat

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W wieku 60 lat zmarł w środę gitarzysta, wokalista, kompozytor i autor tekstów Andrzej Adamiak. Był liderem popularnego przed laty zespołu Rezerwat, który nagrał takie przeboje, jak: „Zaopiekuj się mną”, „Kocha ciebie niebo”.

„Dzisiaj, tj. 8 kwietnia 2020 r., przed godziną 11 nagle i przedwcześnie zmarł Andrzej Adamiak. Lider zespołu Rezerwat, a przede wszystkim mąż, ojciec i nasz przyjaciel. Żegnaj Andrzeju!” – napisano na oficjalnej stronie zespołu Rezerwat.

Adamiak był gitarzystą basowym, wokalistą, kompozytorem, autorem tekstów i producentem muzycznym. W 1982 roku założył w Łodzi rockową grupę Rezerwat, która zyskała dużą popularność. Zespół wydał ponad 1,5 mln płyt. Jego największymi hitami są piosenki: „Zaopiekuj się mną” i „Kocha ciebie niebo”.

Pod koniec lutego Rezerwat wystąpił z koncertem akustycznym w Radiu Łódź, jego retransmisję rozgłośnia w hołdzie artyście wyemituje w Święta Wielkanocne.

Jak poinformował żegnający artystę i kolegę na Facebooku Ryszard Makowski, gospodarz „Cafe Piosenka”, Andrzej Adamiak był gościem nagranej niedawno audycji, której emisję zaplanowano na 3 maja w TVP3.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!