Wiadomości

Nie żyje aktor Paweł Królikowski, miał 58 lat

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie żyje aktor Paweł Królikowski, zmarł dziś nad ranem w wieku 58 lat – napisał „Super Express”.

Aktor znany z produkcji TVP trafił do szpitala przed Bożym Narodzeniem na oddział neurochirurgiczny. Według se.pl Królikowski do śmierci nie opuścił szpitala. W kwietniu aktor skończyłby 59 lat. Kilka lat temu Królikowski przeszedł operację wycięcia tętniaka mózgu.

Kilka dni temu media informowały, że Królikowski postanowił złożyć rezygnację z funkcji prezesa Związku Artystów Scen Polskich, którą pełnił od kwietnia 2018 roku. Grał m.in. w popularnym serialu TVP „Ranczo”, gdzie wcielał się w rolę „Kusego”, a także w „Na dobre i na złe”.

Paweł Królikowski urodził się 1 kwietnia 1961 r. w Zduńskiej Woli. Był aktorem filmowym, telewizyjnym, teatralnym i dubbingowym, prezenterem i realizatorem telewizyjnym. Od 16 kwietnia 2018 r. do ostatnich dni pełnił funkcję prezesa Związku Artystów Scen Polskich.

W latach 1987-90 występował w Teatrze Studyjnym w Łodzi. Zadebiutował w 1984 r. rolą chuligana w filmie dla dzieci i młodzieży „Dzień kolibra”. w reżyserii Ryszarda Rydzewskiego (1984). Obraz został wyróżniony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym dla Dzieci w Chicago.

W czasie studiów zagrał w telewizyjnym filmie Łukasza Wylężałka „Ludożerca” (1987), przygodowej „Opowieści Harleya” (1987), do której skomponował i napisał tekst piosenki „Mój Harley”, a także w dramacie „Pantarej” (1987), gdzie wystąpił w roli narkomana. Za jego najważniejszą i najbardziej dojrzałą rolę uchodzi kreacja w „Helu” Kingi Dębskiej (2009).

/TVP Info, fot. Tytus Żmijewski/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!