Wiadomości

Nie żyje 15 bojowników kurdyjskich uwięzionych w jaskini w regionie Zap, w północnym Iraku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Tureckie Ministerstwo Obrony poinformowało, że nie żyją bojownicy Partii Pracujących Kurdystanu (PKK), zablokowani w jaskini w regionie Zap, w północnym Iraku.

W regionie Zap, w północnym Iraku, gdzie armia turecka prowadzi operację Pençe-Kilit przeciwko bojownikom Partii Pracujących Kurdystanu (PKK), doszło wczoraj do najpoważniejszego starcia od początku tejże operacji. Tureckie Ministerstwo Obrony poinformowało, że śmierć poniosło pięciu tureckich komandosów, kilku dalszych zostało rannych. Jak informowano wczoraj, ok. piętnastu bojowników kurdysjkich zostało zablokowanych w jaskini, do której żołnierze tureccy zablokowali wszystkie wejścia i wyjścia. Wezwanie do poddania się Kurdowie odrzucili.

Zacięte walki w północnym Iraku: straty po stronie tureckiej, 15 bojowników kurdyjskich jest uwięzionych w jaskini

Dziś rano poinformowano, że wszyscy zablokowani w jaskini bojownicy zostali zabici. „Nasi komandosi zabili zablokowanych w jaskini terrorystów. Dzięki tej operacji liczba terrorystów zneutralizowanych w operacji Pençe-Kilit przekroczyła 100. Nie pozostawiliśmy i nie zostawimy krwi naszych męczenników i łez ich bliskich na ziemi” – zakomunikował szef tureckiego resortu obrony Hulusi Akar.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!