Wiadomości

„Nie wycofywać się, a wzmacniać”. Zełenski polecił znaleźć pomoc dla Bachmutu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski polecił wzmocnić obronę Bachmutu i pomóc ukraińskiej armii na posiedzeniu Kwatery Głównej Naczelnego Wodza 6 marca.

– Dziś w Kwaterze Głównej wprost zapytałem zarówno komandora Syrskiego, jak i głównodowodzącego Załużnego o to, jak widzą jako dalsze operacje obronne na kierunku Bachmutu. Wycofanie się, czy kontynuowanie obrony i wzmocnienie mocy. Obaj generałowie odpowiedzieli „nie wycofywać się, a wzmacniać” – powiedział Wołodymyr Zełenski w swoim przesłaniu wideo.

Według niego decyzję o obronie miasta podjęło jednogłośnie ukraińskie dowództwo wojskowe. Prezydent Ukrainy polecił Naczelnemu Dowódcy Sił Zbrojnych Ukrainy Walerijowi Załużnemu znaleźć siły, by „pomóc chłopakom w Bachmucie”. – Nie ma takiej cząstki Ukrainy, żeby powiedzieć, że można ją niby porzucić. Nie ma takiego ukraińskiego okopu, w którym niezłomność i bohaterstwo naszej armii nie byłyby cenne” – powiedział.

Obrona Bachmuta trwa już dziewiąty miesiąc. Dowódca Wojsk Lądowych Sił Zbrojnych Ukrainy gen. Syrski, który w lutym odwiedził miasto dwukrotnie, określił sytuację w Bachmucie jako „niezwykle napiętą”.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!