Felietony

Nie ma takiej bzdury, która nie znalazłaby wielotysięcznych rzesz wyznawców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niedawno podjęliśmy temat starożytnej Wielkej Lechii, w której istnienie uwierzyły w Polsce dziesiątki tysięcy ludzi i za tą wiarę gotowych jest się dziś dać pokroić. Ale to jest jeszcze nic… Zadaliśmy sobie trud, by przejrzeć różne antykatolickie i antypisowskie portale, i to, co tam znaleźliśmy, przechodzi ludzkie pojęcie.

Jako że na topie są ostatnio protesty lekarzy – rezydentów, więc internet zalała fala fejków o tym, że na lekarzy pieniędzy nie ma, a za to znajdują się – rzekomo – na wypłaty bajecznych sum zatrudnionym w szpitalach księżom. Można przy tym odnieść wrażenie, że nie ma takiej bzdury, która nie znalazłaby wielotysięcznych rzesz wyznawców.

Nieźle się przy tym ubawiliśmy, ale w zasadzie powinno to napawać smutkiem. Tak na przykład na stronie „PiS na księżyc”, która zajmuje się dostarczaniem paliwa goniącym po szczeblach szaleństwa różnego rodzaju idiotom, zamieszczając fejkowe grafiki, zamieściła ostatnio taką oto grafikę:

Na zdjęciu jest ks. Rafał Trytek, który w latach 1999-2005 był alumnem seminarium duchownego pw. Najświętszego Serca Jezusa w Zaitzkofen k. Ratyzbony (Bawaria). W styczniu 2006 roku opuścił Bractwo św. Piusa X, by rozpocząć apostolat dla polskich sedewakantystów. Można więc powiedzieć, że w podpisie pod grafiką zgadza się jedynie imię, a cała reszta to fake.

Prawie tysiąc polubień i przeszło tysiąc udostępnień, a przy tym lawina komentarzy, z których co jeden to głupszy, pokazuje, jak wielka jest skala zidiocenia…

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!