Wiadomości

Nie jest planowane wydłużenie roku szkolnego, a matury jednak i pisemne, i ustne

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Portal wPolityce.pl dotarł do szczegółowych zapisów ustawy maturalnej. Nie będzie wydłużenia roku szkolnego, dyrektor będzie miał możliwość klasyfikowania uczniów – to najważniejsze rozwiązania, jakie przewiduje ustawa.

Portal wPolityce.pl ustalił, że w ostatniej chwili wycofano z rządowego projektu ustawy maturalnej rozwiązanie, które zakładało tylko pisemny egzamin maturalny. Z naszych informacji wynika, że zrezygnowano z tego rozwiązania na skutek interwencji Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wcześniej pisaliśmy, że egzaminy maturalne, wyjątkowo w tym roku miały być przeprowadzone tylko w formie pisemnej.

– Nie będzie wydłużenia roku szkolnego. Chciałam zdementować tę informację podawaną przez niektóre media — mówi portalowi wPolityce.pl rzecznik rządu Joanna Kopcińska.

Rzecznik rządu nie chciała zdradzać szczegółów ustawy maturalnej. Portal wPolityce.pl uzyskał jednak informacje na ten temat w innym źródle.

– Będą dwa projekty. Jeden będzie dotyczył możliwości klasyfikowania uczniów i maturzystów przez dyrektorów. Jeżeli w określonym terminie nie zbierze się rada pedagogiczna uczniów będzie klasyfikował dyrektor — mówi polityk zorientowany w szczegółach nowej regulacji prawnej.

Czytaj też:

W niektórych miastach egzaminy maturalne są poważnie zagrożone

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!