Wiadomości

Nie chcieli brać udziału w zajęciach LGBT, zostali zawieszeni w prawach ucznia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dyrektor szkoły podstawowej Heavers Farm w południowym Londynie zawiesiła dwoje 10-letnich uczniów, po tym jak jeden z nich poprosił o zwolnienie z obowiązku uczestniczenia w imprezie LGBT podczas „Gay Pride Month”.

Dyrektor szkoły, Susan Papas, która zobowiązała uczniów do udziału w paradzie „Gay Pride” w ubiegłym roku, powiedziała obojgu uczniom, mającym afrykańskie pochodzenie, że „są zakałą szkoły” – donosi Christian Concern w poniedziałek.

20 czerwca uczeń Farrell Spence poprosił swojego nauczyciela Alexa Smitha o zwolnienie z lekcji, podczas której Smith rozdawał materiały LGBT do kolorowania. Nauczyciel odmówił, twierdząc, że lekcja LGBT jest częścią programu nauczania.

Po zajęciach Smith oskarżył Farrella o użycie „języka homofobicznego”, jako że ten miał powiedzieć: „LGBT jest do bani i LGBT jest głupie”, czemu dziecko kategorycznie zaprzecza.

Farrell, katolik, siedział w ławce ze swoją koleżanką z klasy Kaysey Francis, która z kolei jest zielonoświątkowcem, i która powiedziała innemu nauczycielowi, że nie „akceptuje LGBT” z powodów religijnych.

Nauczyciel miał zapytać oboje dzieci: „Czy chcecie, żeby ludzie LGBT poumierali?” „Powiedzieliśmy nie” – odpowiedział Farrell, ale dodał, że jeśli wrócą do swoich krajów, zostaną ukarani za bycie homoseksualistami.

Nauczyciel zapytał Farrella, skąd pochodzi, a chłopiec odpowiedział, że jest „afrykańskim Jamajczykiem”, a tam „wszyscy są chrześcijanami i katolikami, więc nie akceptują LGBT”.

Później dyrektor Papas wezwała oboje uczniów i krzyczała na nich: „Jak śmiecie? Jesteście zakałą szkoły.”

Dyr. Papas, której córka Attie jest lesbijką, umieściła następnie dzieci w oddzielnych pokojach i najpierw krzyczała na Kaysey: „Jak śmiesz mówić, że chcesz zabijać ludzi LGBT?”

Kaysey odpowiedziała: „Nie powiedziałam, że chcę zabijać”. Susan Papas krzyknęła na nią i powiedziała: „Tak, mówiłaś i nie kłam!”. Następnie dyrektor szkoły zawiesiła Kaysey i Farrella na okres pięciu dni.

/breibert.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!