Wiadomości

Nie było próby wtargnięcia Stefana W. do Pałacu Prezydenckiego?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie było próby wtargnięcia na teren Pałacu Prezydenckiego – powiedział rzecznik Służby Ochrony Państwa ppłk Bogusław Piórkowski. Odniósł się w ten sposób do nieoficjalnych informacji ze śledztwa, że Stefan W. chciał dostać się do siedziby głowy państwa. Podała je PAP.

– Dementuję te informacje, bo nie było próby wtargnięcia na teren ochranianego przez nas obiektu. Dementujemy. Nie miało miejsca takie zdarzenie. Nie było próby wtargnięcia na teren Pałacu Prezydenckiego – podkreślił ppłk Bogusław Piórkowski.

Telewizja Publiczna podała, że gdańska prokuratura zwróciła się o zabezpieczenie materiałów z monitoringu. Informacje o planowaniu przez Stefana W. zamachu w Warszawie podała Polska Agencja Prasowa, powołując się na źródła zbliżone do śledztwa.

Stefan W. miał zeznać, iż dzień po zwolnieniu z więzienia próbował wedrzeć się w nocy na teren Pałacu Prezydenckiego, ale nie zdołał sforsować ogrodzenia i zrezygnował. Przyjechał do stolicy, ponieważ – jak tłumaczył – „chciał zrobić coś dużego, o czym wszyscy będą mówić”.

Mężczyzna w śledztwie nie chce odpowiadać na pytania, skąd miał nóż, którym zabił prezydenta Gdańska, ani jak znalazł się w jego pobliżu na scenie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – napisała PAP.

Czytaj też:

PAP: Zabójca prezydenta Adamowicza dzień po zwolnieniu z więzienia chciał wedrzeć się do Pałacu Prezydenckiego

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!