Wiadomości

“Nie będziesz znał dnia ani godziny…” – w liście do Szumowskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minister zdrowia od kilku dni ma ochronę Służby Ochrony Państwa – informuje dzisiejszy „Super Express”. Z ustaleń dziennika wynika, że Łukasz Szumowski dostaje pogróżki.

Decyzję o przyznaniu ochrony SOP szefowi resortu zdrowia podjął szef MSWiA Mariusz Kamiński. Powodem są groźby, jakie Łukasz Szumowski otrzymuje za pośrednictwem poczty elektronicznej na służbową skrzynkę i na prywatny numer telefonu.

„Super Express” dotarł do jednej z takich gróźb. “Szumowski osobiście gwarantuje Ci ty k…, że cię dojadę za to co zrobiłeś Polakom i narodowi Polskiemu! Z tymi maseczkami od kolegi! Nie będziesz znał dnia ani godziny jak spotkasz się z moją 44 kaliber!” – napisano do ministra.

Doniesienia dziennika potwierdził wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. – Otrzymaliśmy informacje, które w ocenie osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo najważniejszych osób w państwie wymagały tego, aby pan minister Szumowski został objęty ochroną SOP – poinformował. Cieszyński podkreślił, że do tej pory nie było to konieczne, natomiast po wywołanej wobec resortu i samego ministra „kampanii hejtu” wpłynęły takie wiadomości, że podjęto decyzję o przyznaniu ochrony.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!