Wiadomości

Nie będzie tzw. Marszu Równości w Gorzowie Wielkopolskim

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

To już pewne, w sobotę 24 sierpnia ulicami Gorzowa nie przejdzie Marsz Równości. Wszystko przez to, że manifestację zablokował jeden z aktywnych działaczy „pro-life” z Gorzowa, który swoje wydarzenie zgłosił o minutę szybciej od Marszu Równości. Tym samym w sobotę zamiast marszu, po mieście będą jeździły cztery oklejone busy – informuje portal gorzowianin.com.

W sobotę 24 sierpnia w Gorzowie miał się odbyć pierwszy w Gorzowie tzw. Marsz Równości. Jednak na drodze Marszu Równości stanęło skutecznie jedno wydarzenie, które jest organizowane przez najbardziej aktywnego z gorzowskich działaczy „pro-life”. Na tydzień przed planowanym marszem, zgłosił on punktualnie o północy swoje wydarzenie pod hasłem „Informacja o współczesnych zagrożeniach”. Natomiast minutę później wpłynął wniosek o organizację Marszu Równości.

Wydarzenie „Informacja o współczesnych zagrożeniach” ma wystartować o godz. 10 z ul. Piłsudskiego i zakończyć się o godz. 20 na placu Jana Pawła II. Przez ten czas przez praktycznie całe miasto mają jeździć cztery oklejone busy. Przejazd samochodów obejmuje aż 88 ulic na terenie całego Gorzowa. W tym te ulice, którymi miał przejść Marsz Równości.

– Działamy zgodnie z prawem. W tym przypadku decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwsze wpłynęło zgłoszenie od gorzowskiego działacza, minutę później od organizatorów Marszu Równości. Te wydarzenia ze sobą kolidowały, więc aby Marsz Równości mógł się odbyć, potrzebna była zgoda organizatora pierwszego wydarzenia, a tej nie było – tłumaczy w rozmowie z portalem gorzowianin.com Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

/gorzowianin.com, fot. GENYA SAVILOV/AFP/GETTY IMAGES/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!