Wiadomości

Neumann pyta Biedronia: „Co zrobiłeś z aferą pedofilską w Słupsku?”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Robert naprawdę? Ciagle szukasz zaczepki? Nawet w takiej kwestii chcesz dzielić? Może przypomnisz co sam zrobiłeś z aferą pedofilską w Słupsku Ośrodku Kultury?” – napisał na twitterze Sławomir Neumann, przewodniczący klubu parlamentarnego PO. Polityk skomentował w ten sposób wpis Roberta Biedronia, który zasugerował, że PO nie interesowała się problemem pedofilii wśród księży.

Zdaniem lidera Wiosny, bierność PO w okresie jej rządów miała stać w kontraście z sobotnią wypowiedzią Grzegorza Schetyny, który zadeklarował, że w wypadku wygrania wyborów partia będzie walczyć z tym zjawiskiem.

„Ilu księży-pedofili skazano w latach 2007-2015?” – zapytał Biedroń.

W odpowiedzi Neumann przypomniał sprawę afery pedofilskiej ze Słupska. Paweł K., będąc instruktorem tańca w miejskiej instytucji kultury w Słupsku, miał popełnić dziewięć przestępstw, w tym pięć o charakterze seksualnym na szkodę czterech małoletnich kursantek.

„Grupa taneczna działa jak sekta – w jej centrum był instruktor traktowany jak guru, o którego względy rywalizowały umiejętnie rozgrywane nastolatki” – podawał tygodnik „Sieci”.

Biedroń, jako ówczesny prezydent miasta, miał nie wykazywać zainteresowania sprawą, mimo że już w lutym ub.r. słupscy urzędnicy dysponowali informacjami na ten temat. Dopiero w kwietniu br. Prokuratura Okręgowa w Słupsku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Pawłowi K. Dopytywany kilka miesięcy temu w TVN polityk odpowiadał, że „podjął decyzję o izolacji tego pana”, a „wszystkie czynności, jakie wykonał, miały na celu dobro dzieci”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!