Wiadomości

Netanjahu zapowiada aneksję kolejnych terytoriów palestyńskich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył we wtorek, że jeśli wygra przyszłotygodniowe wybory parlamentarne, ogłosi aneksję Doliny Jordanu, która jest częścią Zachodniego Brzegu, terenów palestyńskich administrowanych przez Izrael.

„Ogłaszam dziś, że po ustanowieniu nowego rządu, mam zamiar zastosować suwerenność Izraela w Dolinie Jordanu i na terenach na północ od Morza Martwego” – powiedział Netanjahu w przemówieniu telewizyjnym.

Władze Autonomii Palestyńskiej z oburzeniem zareagowały na te słowa. Członkini Komitetu Wykonawczego Organizacji Wyzwolenia Palestyny Hanan Aszrawi powiedziała, że aneksja „zrujnuje wszelką szansę na pokój”.

„To byłoby rażące naruszenie prawa międzynarodowego, rażąca kradzież ziemi, czystki etniczne. To zniszczy nie tylko szansę na doprowadzenie do dwupaństwowości, ale także pogrzebie szanse na pokój” – powiedziała Aszrawi.

Z kolei premier Autonomii Palestyńskiej Mohammed Sztajeh w reakcji na słowa Netanjahu oświadczył, że „przywódca Izraela jest głównym niszczycielem procesu pokojowego”.

/Radio Maryja, rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!