Świat Wiadomości Żydzi

Netanjahu boi się wydania nakazu aresztowania go przez Trybunał w Strasburgu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Nie popieramy śledztwa Międzynarodowego Trybunału Karnego w sprawie działań Izraela w Gazie, uważamy, że jest to poza jurysdykcją Trybunału – powiedziała rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre. Jak informują media, premier Netanjahu miał powiedzieć prezydentowi Bidenowi, że obawia się wydania przez MTK nakazu aresztowania jego i jego nazistowskiej kliki.

Netanjahu boi się, że MTK wyda nakaz aresztowania jego i prominentnych członków izraelskiego reżimu. Hebrajska gazeta Yedioth Ahronoth podała w poniedziałek, że wydanie przez Międzynarodowy Trybunał Karny nakazów aresztowania najwyższych urzędników izraelskich będzie bardzo silnym ciosem dla Izraela.

124 kraje uznane przez Trybunał w Hadze będą zobowiązane do aresztowania premiera Benjamina Netanjahu, ministra obrony Yoava Galanta, szefa sztabu armii Herziego Haleviego i każdej osoby, przeciwko której wydany zostanie nakaz aresztowania, ilekroć ta przybędzie na ich terytorium. Oznacza to, że przywódcy żydonazistowskiego reżimu nie będą mogli opuścić kraju, być może za wyjątkiem odwiedzania państw, w których rządzą dyktatorzy lub państw, które z góry zobowiążą się na piśmie nie aresztować izraelskich urzędników.

Według Yedioth Ahronoth, nakazy aresztowania byłyby śmiertelnym ciosem dla Netanjahu, który uważa się za męża stanu uwielbiającego podróżować po całym świecie. Nakaz aresztowania zatrzyma tego żydowskiego nazistę w Izraelu, i to do odwołania.

Sam Izrael oczywiście twierdzi, że nie będzie współpracował z MTK, jeśli wydane zostaną nakazy aresztowania i nie uzna żadnego sądu międzynarodowego, który będzie starał się osądzić żydowski reżim. Według gazety, “Izrael może teraz podejmować zakulisowe działania, aby przekonać (łapówkami – przyp. red.) otoczenie najwyższego prokuratora MTK do anulowania wniosków o wydanie nakazu aresztowania”.

Choć to główny prokurator MTK Karim Khan, występuje z wnioskiem o wydanie nakazów aresztowania, polecenia wydają trzej sędziowie panelu przygotowawczego omawiającego sprawę, reprezentowani przez przewodniczącą panelu, sędzia Lulię Motoc z Rumunii oraz sędziów Flores Lierę z Meksyku i Reine Alapiniego z Beninu.

Jeśli Khan złoży taki wniosek, będzie musiał przedstawić dowody, a sąd wydać uzasadnioną decyzję – napisano w gazecie, zaznaczając, że taki krok nie następuje z dnia na dzień i według szacunków, może potrwać około miesiąca.

W ostatnich dniach krążyły doniesienia o możliwości wydania przez MTK nakazów aresztowania Netanjahu i członków jego gabinetu wojennego w związku ze zbrodniami Izraela w oblężonej Strefie Gazy.

W poniedziałek do stawienia oporu wobec zamiarów Trybunału wezwał prezydenta Bidena spiker Izby Reprezentantów, skrajny miłośnik żydowksiego reżimu, Mike Johnson. Jak stwierdził, takie działania MTK mogą „podważyć interesy bezpieczeństwa narodowego USA”, a brak reakcji Białego Domu mógłby narazić na podobne zarzuty amerykańskich polityków, dyplomatów i żołnierzy.

– Administracja Bidena musi natychmiast i zdecydowanie zażądać, by MTK powstrzymała się od działań, a USA powinny użyć wszystkich dostępnych narzędzi, by uniknąć takiej abominacji – powiedział Johnson w wydanym oświadczeniu.

NASZ KOMENTARZ: Jeśli Trybunał ugnie się pod wpływem żydowskich nazistów i ich amerykańskich sługusów, będzie to znaczyło tyle, że tzw. szury znów miały rację i są na tym świecie lepsze i gorsze bomby. Złe są rosyjskie, a dobre żydowskie.

 Polecamy również: Irak wprowadził kary więzienia za sodomię

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!