Wiadomości

Nazistowska propaganda na portalu Onet.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Świadomych bombardowań celów cywilnych podczas drugiej wojny światowej wcale nie zapoczątkowali Niemcy. Było to jedno z następstw zamieszkania Churchilla pod adresem Downing Street 10. Neville Chamberlain, podobnie jak większość konserwatywnych polityków swej epoki, był zbulwersowany samą koncepcją przeprowadzania takich nalotów i powstrzymywał RAF przed bombardowaniem Niemiec. Churchill nie był już jednak taki powściągliwy” – możemy przeczytać na portalu onet.pl.

Wszyscy doskonale wiemy, że we wrześniu 1939 roku Luftwaffe dokonywała barbarzyńskich nalotów na cele cywilne, bombardując miasta, miasteczka i wioski, atakując kolumny cywilnych uchodźców. Niemieccy piloci traktowali wręcz jak zabawę polowania na polskich cywilów, uciekających przed morderczym ogniem broni pokładowej samolotów. A jednak, jak się okazuje, są w Polsce ludzie, którzy gotowi są temu zaprzeczać. Na ów kuriozalny tekst Onetu zdecydowanie zareagował poseł Arkadiusz Czartoryski:

„Większego usprawiedliwienia III Rzeszy dawno już nie czytałem. […] Co ja tu czytam 🤬 Czyli co musimy Niemców przeprosić za ich nalot na bezbronny szpital i na miasto Wieluń 1 września o 5 rano i kolejne naloty, na Warszawę i inne miasta. Takie tekst na polsko jezycznym portalu” – pisze oburzony poseł Czartoryski.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!