Wiadomości

Ministerstwo Kultury podjęło decyzję ws. objęcia funkcji dyrektora Muzeum POLIN

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ministerstwo kultury wyraziło zgodę na objęcie funkcji dyrektora Muzeum POLIN przez Zygmunta Stępińskiego – przekazał wiceminister Jarosław Sellin w rozmowie z Onetem

Dariusz Stola, po upływie pięcioletniej kadencji w maju 2019 roku, wygrał konkurs na stanowisko dyrektora placówki, ale minister kultury Piotr Gliński nie powoływał go. Prof. Stola w oświadczeniu napisał, że rezygnuje ze swojego prawa do objęcia ponownie stanowiska dyrektora, ale pod warunkiem „porozumienia wszystkich założycieli Muzeum, niezbędnego do dalszego funkcjonowania instytucji”.

W związku z tym w środę 12 lutego 2020 z inicjatywy Piotra Wiślickiego, prezesa Stowarzyszenia ŻIH, doszło do spotkania organizacji społecznych, środowisk i darczyńców związanych z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Jak dowiaduje się OKO.press, w spotkaniu wzięły udział 52 osoby, 51 z nich zdecydowało o podpisaniu oświadczenia, w którym ostro skrytykowało postawę ministra Glińskiego za to, że nie powołał prof. Stoli i jednocześnie zaproponowano, by nowym dyrektorem został dotychczasowy p.o. dyrektora Zygmunt Stępiński.

Wiceminister kultury Jarosław Sellin potwierdził, że zgoda na tę kandydaturę została już przekazana do wnioskodawców.

„Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego uzgodnił ze współorganizatorami Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Prezydentem Miasta Stołecznego Warszawa i Przewodniczącym Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny, kandydaturę na stanowisko dyrektora i zamierza powołać pana Zygmunta Stępińskiego na trzyletnią kadencję” – czytamy w oświadczeniu ministerstwa cytowanym przez portal Onet.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!