Wiadomości

Nawet Muppety są dziś obraźliwe: “Te stereotypy były błędne wtedy i są błędne teraz”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Nawet Muppety są dziś obraźliwe” – pisze „New York Post”. Kultowy serial, emitowany na platformie streamingowej Disney+, nadal dostępny jest dla widzów, choć ci najpierw muszą zapoznać się ostrzeżeniem o prezentowanych w show „obraźliwych treściach”. To nie pierwszy krok korporacji na drodze politycznej poprawności.

Każdy, kto zdecyduje się obejrzeć „The Muppet Show” na Disney+, najpierw zobaczy komunikat-ostrzeżenie przed „obraźliwymi treściami” oraz „złym traktowaniu ludzi i kultur”.

„Ten program prezentuje negatywne przedstawienia i/lub złe traktowanie ludzi lub kultur. Te stereotypy były błędne wtedy i są błędne teraz” – czytamy.

„Zamiast usuwać te treści, chcemy przyznać się do ich szkodliwego wpływu, uczyć się na nich i zainicjować rozmowę, aby wspólnie stworzyć bardziej integracyjną przyszłość” – głosi komunikat.

Dalej Disney tłumaczy, że firma jest zaangażowana w „tworzenie historii o inspirujących i aspiracyjnych motywach, które odzwierciedlają bogatą różnorodność ludzkich doświadczeń na całym świecie”.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!