Wiadomości

Wielka akcja modlitewna “Polska pod Krzyżem”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Tysiące wiernych stoją wspólnie pod krzyżem i modlą się za Polskę. Akcja pod hasłem „Polska pod Krzyżem” odbywa się w Kruszynie koło Włocławka. To odpowiedź na narastające ataki na katolików zarówno w Polsce, jak i na świecie. Wydarzenie transmituje TV Trwam.

Nawet 100 tys. uczestników spodziewali się organizatorzy akcji ewangelizacyjnej „Polska pod Krzyżem” – będącej zaproszeniem skierowanym do wszystkich Polaków do osobistego nawrócenia i powrotu do Pana Boga.

– Będziemy szli krzyżową drogą Jezusa, będziemy rozważali Jego życie w tajemnicach różańca, będziemy mieli okazję do medytacji, adoracji naszego Pana i zatrzymamy się przy Jego ołtarzu, żeby dotknąć Tego, który zmartwychwstał — mówił ks. bp Wiesław Mering.

W sobotę 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Papież Franciszek, który wyraził poparcie dla odbywającego się w tym czasie wydarzenia w Polsce ocenił, że będzie to „szczególny dzień ewangelizacji” w naszym kraju.

– Wypraszajcie łaskę nawrócenia i opamiętania dla wielu, a przede wszystkim dar zwycięstwa dobra nad złem, które łatwo wkrada się do serca człowieka – apelował do pielgrzymów z Polski w czasie czwartkowej audiencji w Watykanie.

Modlitwę współorganizują Fundacja Solo Dios Basta, inicjator m.in. „Różańca do granic” w 2018 r. i „Wielkiej pokuty” w 2017 r., oraz diecezja włocławska. Główne uroczystości odbędą się na lotnisku w Kruszynie k. Włocławka, czyli w miejscu, gdzie 7 czerwca 1991 r. Jan Paweł II odprawił mszę św.

Wierni na modlitwie gromadzą się także w wielu innych miejscach Polski, m.in. w sanktuarium na Górze Świętego Krzyża w diecezji sandomierskiej, w Zakopanem na Równi Krupowej czy sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach, pozostając w łączności duchowej z Kalwarią i bazyliką Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

/Telewizja Republika, Telewizja TRWAM, twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!