Wiadomości

Nauczyciel z warszawskiej szkoły był na Erasmusie, jest zarażony

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mamy potwierdzony przypadek koronawirusa u jednego z nauczycieli, który wraz z uczniami przebywał w Hiszpanii – poinformowała dyrekcja Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 STO na Białołęce w Warszawie.

Dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 STO im. Polskich Matematyków Zwycięzców Enigmy Anna Strubińska w komunikacie opublikowanym na stronie placówki poinformowała, że u jednego z nauczycieli obecność koronawirusa potwierdziły badania wykonane w środę.

– Mamy potwierdzony przypadek koronawirusa u jednego z nauczycieli naszej szkoły. Osoba ta od 1 do 7 marca tego roku przebywała w Hiszpanii, biorąc udział w projekcie Erasmus wraz z grupą siedmiu uczniów z klas ósmych oraz dwóch innych nauczycieli naszej szkoły – poinformowała dyrektor.

Jak przekazała, po powrocie z Hiszpanii jedna z trzech osób z kadry nauczycielskiej pozostała w domu, ze względu na dolegliwości związane z gardłem.

– Nie miała wówczas i do tej pory nie ma typowych objawów wskazujących na zarażenie wirusem. Profilaktyczne badanie krwi w dniu 11 marca potwierdziło jednak u niej obecność koronawirusa SARS-CoV-2 – podała. Dyrektor zaznaczyła, że szkoła nie ma wiedzy, gdzie mogło dojść do zarażenia.

– Obecnie cała grupa osób będących w bezpośrednim kontakcie z wyżej wspomnianą osobą jest objęta kwarantanną. Dyrekcja Szkoły jest w stałym kontakcie z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie i realizuje wszystkie jej zalecenia, informując tym samym na bieżąco rodziców – zapewniła Strubińska.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!