Wiadomości

Natarcie syryjskiej armii w rejonie na wschód od Palmyry

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W środę, 28 czerwca oddziały syryjskiego 5 Korpusu przy wsparciu sojuszników z „Hezbollahu” i „Harat al-Nudżaby”, a także rosyjskiego lotnictwa zdołały posunąć się prawie o 10 km wzdłuż trasy Palmyra – Dajr az-Zaur w stronę miasta As-Suhna. Już rano oddziały rządowe odbiły ostatni odcinek złoża naftowego Arak, a w godzinach popołudniowych kontynuowały natarcie.

Po zdobyciu wzgórza Tel Rammamin linie obrony oddziałów ISIS zostały ostrzelane przez artylerię. W rezultacie bojownicy nie byli w stanie utrzymać zajmowanych pozycji i zmuszeni zostali do wycofania się do wsi Kubbat Arak, oddając jeszcze 6 km tejże trasy. Równocześnie oddziały sojuszników podjęły natarcie na wschód – wzdłuż gazociągu, biegnącego do złoża Dubajjat. Walki toczone są na obszarze innego złoża Al-Hail.

W okolicach granicy syryjsko – irackiej w ciągu dnia oddziałom rządowym również udało się nieznacznie powiększyć kontrolowany obszar na północ i północny -wschód od Humajma. Zlikwidowano tam nie mniej niż ośmiu terrorystów i dwa pojazdy bojowe.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!