Wiadomości

„Nasza Niwa”: Na Białorusi podjęto decyzję o rozpoczęciu tajnej mobilizacji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na Białorusi podjęto decyzję o rozpoczęciu tajnej mobilizacji – informuje „Nasza Niwa”, powołując się na kilku oficerów armii białoruskiej. Przeprowadzona ona ma zostać podobno pod pozorem kontroli gotowości bojowej i poboru rezerwistów.

Jak miała dowiedzieć się „Nasza Niwa”, Alaksandr Łukaszenka podjął pryncypialną decyzję o przeprowadzeniu na Białorusi tajnej mobilizacji w celu zwiększenia obsady jednostek bojowych. Zostanie ona przeprowadzona pod przykrywką testu sprawności. W pierwszym etapie nie obejmie ona dużych miast, najpierw zostanie zmobilizowana ludność wiejska.

Coś więcej będzie można powiedzieć odnośnie ewentualnych celów tych działań, gdy będzie wiadomo, o jakiej liczbie ludzi mówimy. „Rekrutacja do 2000 osób wskazywałaby o ukompletowaniu niektórych oddziałów do wąskich zadań bojowych, takich jak artyleria” – powiedział „Naszej Niwie” oficer Sił Zbrojnych Białorusi.

„Bić na alarm trzeba będzie jeśli liczba zmobilizowanych osób przekroczy pięć tysięcy. Będzie to oznaczać utworzenie grupy uderzeniowej na jakimś kierunku. Jeśli przekroczysz ponad 10.000, to grup będzie kilka – dodaje

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!