Wiadomości

Narodowy Marsz Życia przeszedł ulicami Warszawy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Narodowy Marsz Życia poprzedziła masza w kościele świętej Anny na Krakowskim Przedmieściu. Uczestnicy, rodziny z dziećmi, mieszkańcy stolicy i innych polskich miast wyrazili swoje poparcie dla pełnej ochrony ludzkiego życia. Domagają się wycofania przyjętej przez Polskę w 2015 roku Konwencji Stambulskiej. W zamian za nią proponują Międzynarodową Konwencję Praw Rodziny. Ma ona chronić ludzkie życie, prawa rodzin i prawa rodziców do wychowywania dzieci.

Uczestnicy marszu zapelowali także o przyjęcie obywatelskiego projektu ustawy “Zatrzymaj aborcję”, złożonego w Sejmie 30 listopada 2017 roku. Pod projektem podpisało się ponad 800 tysięcy Polaków.

Narodowy Marsz Życia zorganizował Chrześcijański Kongres Społeczny, którego inicjatorem jest poseł do Parlamentu Europejskiego Marek Jurek. Wydarzenie współorganizowali: Polska Federacja Ruchów Obrony Życia oraz Fundacja św. Benedykta.

Marsz zorganizowano w ramach Narodowego Dnia Życia. Jest on odpowiedzią na apel Jana Pawła II zawarty w encyklice „Evangelium Vitae”. W uchwale sejmowej, przyjętej 15 lat temu, podkreślano, że Narodowy Dzień Życia, obchodzony w przeddzień Dnia Świętości Życia, ma być: manifestacją solidarności z najsłabszymi – dziećmi nienarodzonymi, wyrażać wsparcie dla rodzin wielodzietnych oraz refleksję nad wartością ludzkiego życia. Trasa marszu wiodła z Placu Zamkowego, do Placu Trzech Krzyży.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!