Europa Wiadomości

Narodowo-konserwatywna partia Bracia Włosi uzyskałą w sondażach poparcie sięgające 14,5 %

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal dzienniknarodowy.pl narodowo-konserwatywna partia Bracia Włosi (Fratelli d’Italia), którą kieruje Giorgia Meloni, po raz pierwszy uzyskała w sondażach dwucyfrowe poparcie w listopadzie ub.r. Opublikowany wtedy sondaż firmy SGW dawał jej 10,1 %.

W wyborach w 2018 r. Bracia Włosi wystartowali w ramach koalicji centroprawicy, która otrzymała najwyższe poparcie na poziomie około 37% głosów. FdI poparło po około 3,5% głosujących w wyborach do każdej z izb. Ugrupowanie wywalczyło łącznie około 50 mandatów w parlamencie z puli proporcjonalnej i większościowej. Partia nie przystąpiła jednak do stworzonej po wyborach koalicji rządowej Ligi oraz Ruchu 5 Gwiazd. Po rozpadzie koalicji latem ub.r. Liga i Bracia Włosi zaczęły szeroko zakrojoną współpracę.

W sondażu Tecne z 16-17 kwietnia najwięcej wyborców chce poprzeć ugrupowanie Salviniego (28,3 %). Druga jest obecnie współrządząca lewicowa Partia Demokratyczna (21,4 %)  ale na podium weszli narodowcy z historycznym wynikiem 14,5 %. Pół punktu procentowego mniej ma druga partia rządząca – Ruch 5 Gwiazd.

Co wy na to?

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!