Świat Wiadomości

Kim Dzong Un przebywa w szpitalu w stanie krytycznym?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal rmf24.pl przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un znajduje się w stanie krytycznym po przebytej operacji. Takie informacje podają amerykańskie media, powołując się na dane wywiadu.

Mowa jest nawet o śmierci mózgu po przebytej operacji serca.

Rząd Korei Południowej poinformował, że bada te doniesienia i nie może na razie ich potwierdzić. Anonimowe źródła w Seulu twierdzą, że stan zdrowia Kim Dzong Una nie jest poważny.  Podobny pogląd wyraził cytowany przez agencję Reutera przedstawiciel Wydziału ds. Kontaktów Międzynarodowych Komunistycznej Partii Chin. Według portalu Daily NK zajmującego się opisywaniem sytuacji w Korei Północnej, Kim przechodzi rekonwalescencje w willi znajdującej się w Górach Diamentowych.

Od wielu dni pojawiają się spekulacje na temat stanu zdrowia Kim Dzong Una. Lider Korei Północnej nie pojawiał się ostatnio na obchodach rocznicy urodzin swojego dziadka – Kim Ir Sena.

Tydzień temu Korea Północna wystrzeliła kilka pocisków manewrujących krótkiego zasięgu w kierunku Morza Japońskiego.

Zdaniem cytowanego przez agencję AP eksperta Czeong Seong-Czanga, ewentualne problemy zdrowotne Kima nie wiązałyby się z poważnymi zawirowaniami w Pjongjangu, bo i tak w ostatnim czasie coraz większe wpływy przejmowała siostra dyktatora Kim Jo Dzong.

Opracowanie: Nicole Makarewicz

Źródło: rmf24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!